Ostatni sprawdzian udany dla Wisły

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Dwie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Mateusz Zachara, a jedno trafienie dołożył Paweł Brożek.

Wisła radość

Wisła Kraków kończy przygotowania do ligowej wiosny. W sobotę, w Myślenicach pokazali, że są gotowi do walki o punkty.

Wisła dobrze rozpoczęła spotkanie. W 5. minucie z po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Mączyńskiego, w poprzeczkę uderzył Ivan Gonzalez. Goście wybili piłkę, ale przejął ją Tomasz Cywka i wrzucił w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Mateusz Zachara i wyprowadził Wisłę na prowadzenie.

Gospodarze dyktowali tempo gry, ale Zagłębie zdołało doprowadzić do wyrównania. W 18. minucie Konrad Michalak przedarł się prawą stroną w pole karne, uciekając debiutującemu w barwach Wisły Jakubowi Bartkowskiemu. Pomocnik Zagłębia świetnie wyłożył piłkę Martinowi Pribuli, który pokonał Łukasza Załuskę.

W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. Zagłębie wyglądało lepiej, ale uważnie grali wiślaccy obrońcy, którzy zapobiegli kilku groźnym akcjom. Tyły dobrze funkcjonowały, więc i z przodu sytuacja się poprawiła. Pod koniec pierwszej połowy z daleka uderzał Mączyński. Piłkę odbił Jakub Szumski, ale do futbolówki dobiegł Paweł Brożek i celnie dobił uderzenie kolegi. Dzięki temu Wisła do przerwy prowadziła.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli podopieczni Kiko Ramireza. W 52. minucie bramkę zdobył Tomasz Cywka, ale arbiter odgwizdał faul. Po godzinie gry sędzia nie uznał też gola Tina Maticia, dopatrując się spalonego.

Kolejny gol dla Wisły był już prawidłowy. Zdobył go strzałem głową Mateusz Zachara, ustalając wynik meczu. W końcówce szansę do wykazania się dostał jeszcze Michał Miśkiewicz, ale nie dał się pokonać i Wisła pewnie wygrała.

Był to ostatni sparing Białej Gwiazdy przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Już w najbliższą sobotę, na własnym stadionie podejmą Koronę Kielce.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)

Bramki: 6’, 65’ Zachara, 39’ Brożek – 20’ Pribula

Wisła: Łukasz Załuska (46’ Michał Miśkiewicz) – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki (60’ Alan Uryga), Ivan Gonzalez, Jakub Bartkowski – Krzysztof Mączyński (80’ Kacper Laskoś), Denis Popović (60’ Pol Llonch), Rafał Boguski (75’ Wojciech Słomka), Mateusz Zachara – Zdenek Ondrasek, Paweł Brożek (68’ Jakub Bartosz)

Zagłębie: Jakub Szumski – Marcin Sierczyński (75’ Konrad Budek), Krzysztof Markowski (46’ Arkadiusz Najemski), Jaroslav Machovec (62’ Kamil Wiktorski), Żarko Udovicić – Sebastian Dudek (46’ Sebastian Milewski), Konrad Michalak (58’ Dawid Ryndak), Łukasz Matusiak, Tomasz Nowak, Martin Pribula (46’ Robert Bartczak) – Wojciech Łuczak (58’ Tin Matić)