Osłabiona Proxima rozpoczyna nowy rok

W świąteczno-noworocznej przerwie bardzo dużo działo się w drużynie Trefla Proximy Kraków. Czasu na odpoczynek nie było dużo, bo już 6. stycznia krakowianki zmierzą się z Impelem Wrocław.

Trefl Proxima Kraków - Developres Rzeszów-68

Siatkarki powróciły do zajęć jeszcze przed sylwestrem. Rozegrały sparing z pierwszoligowym zespołem 7R Solna Wieliczka. Trener Alessandro Chiappini, zdecydował się zagrać to spotkanie, aby podtrzymać rytm meczowy swojej drużyny. W tym spotkaniu wynik nie był najważniejszy, ale zgodnie z oczekiwaniami, krakowianki wygrały 3:1.

Druga wiadomość dotycząca krakowianek jest dużo gorsza. Zespół opuściła bowiem podstawowa atakująca, Kinga Hatala. 29-latka przeniosła się do POLI Budowlanych Toruń. Na tą chwilę Trefl Proxima został z jedną prawoskrzydłową, młodą Martyną Łukasik. To ona prawdopodobnie zagra w meczu z Impelem Wrocław. Będzie to spotkanie sąsiadów w tabeli. Oba zespoły mają po 11 punktów, ale to wrocławianki są wyżej, bo na 10. miejscu. Zapowiada się więc zażarta walka, bo każda z drużyn będzie chciała uciec rywalkom.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl