Oczekiwanie na emocje

Przed tygodniem po raz siódmy w XXI wieku konkursy skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w fińskim Kuusamo zostały odwołane. Co więcej, ze wszystkich zaplanowanych na zeszły weekend zawodów na skoczni w Ruce nie zostały dokończone żadne. Oprócz popularnego już silnego wiatru zawinił również czynnik ludzki. Doszło bowiem do uchybień w przygotowaniu torów najazdowych.

Zima

W najbliższą sobotę oraz niedzielę naszych bohaterów zimowej telenoweli będziemy oglądali na obiekcie w norweskim Lillehammer. Widać jednak, że w obecnej edycji Pucharu Świata, skocznie położone w Skandynawii nie przeżywają najlepszego okresu. Po zeszłotygodniowych perypetiach przyszedł czas na wpadki w Norwegii. Analogi do poprzedniego konkursu jest bardzo dużo. Po pierwsze natura – tym razem zbyt obfite opady śniegu. Po drugie czynnik ludzki – nieprzygotowanie zeskoku na zaplanowany na piątkowe popołudnie trening, a w konsekwencji przenosiny na wieczór i przeprowadzenie zaledwie jednej serii treningowej oraz kwalifikacji.

Jeżeli mimo tych problemów konkursy w Lillehammer dojdą do skutku będziemy świadkami emocjonującej rywalizacji. Trener Łukasz Kruczek powołał na te zawody oprócz Kamila Stocha jeszcze szóstkę reprezentantów Polski. W kwalifikacjach wystąpią Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Jan Ziobro.

Pierwsze starty nie były w wykonaniu biało-czerwonych udane. Skoczkowie narciarscy spisali się poniżej oczekiwań a przyzwoicie wystąpił tylko Kamil Stoch. Justyna Kowalczyk zaprezentowała się poprawnie, jednak od naszej mistrzyni wymagać będziemy już zawsze lepszych rezultatów. Wśród biathlonistów na wyróżnienie zasługuje wyłącznie Krystyna Guzik, która pierwsze zawody ukończyła tuż za pierwszą dziesiątką.

W najbliższy weekend polscy sportowcy staną po raz kolejny przed szansą zdobycia medali oraz cennych pucharowych punktów. Jeżeli tym razem natura będzie łaskawsza, możemy być świadkami ciekawych rozstrzygnięć na skoczni oraz na trasach biegowych.

PLAN TRANSMISJI

SOBOTA

7:40 Short track, PŚ Nagoi – TVP Sport

8:45 Kombinacja norweska, PŚ Lillehammer – Eurosport 1

10:00 Biegi narciarskie K, PŚ Lillehammer – Eurosport 1

11:00 Biegi narciarskie M, PŚ Lillehammer – Eurosport 1

11:00 Skicross, PŚ Montafon – Eurosport 2

12:30 Biathlon M, PŚ Ostersund – Eurosport 1

14:00 Łyżwiarstwo szybkie, PŚ Inzell – TVP Sport

15:20 Biathlon K, PŚ Ostersund – Eurosport 1, Polsat Sport Extra

16:45 Skoki narciarskie, PŚ Lillehammer – TVP 1, Eurosport 1

18:30 Narciarstwo alpejskie, PŚ Beaver Creek – Eurosport 1

NIEDZIELA

8:45 Kombinacja norweska, PŚ Lillehammer (skoki) – Eurosport 1

10:00 Biegi narciarskie K, PŚ Lillehammer – Eurosport 1

11:00 Biathlon M, PŚ Ostersund – Eurosport 1, Polsat Sport Extra

11:45 Biegi narciarskie M, PŚ Lillehammer – Eurosport 1

13:30 Biathlon K, PŚ Ostersund – Eurosport 1, Polsat Sport News

14:00 Łyżwiarstwo szybkie, PŚ Inzell – TVP Sport

14:45 Skoki narciarskie, PŚ Lillehammer – TVP 1, Eurosport 1

17:30 Narciarstwo alpejskie, PŚ Beaver Creek – Eurosport 1

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl