Oberstdorf w końcu nasz!

Fenomenalne otwarcie 66 Turnieju Czterech Skoczni dla Biało-Czerwonych. Wygrał Kamil Stoch, trzeci był Dawid Kubacki, a piąty Stefan Hula. Pozostali Polacy byli zdecydowanie dalej.

skoki1

 

Po pierwszej serii najwyżej z podopiecznych Stefana Hornagachera był Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Skoczek z Nowego Targu uzyskał odległość 126,5 metra. Kamil Stoch skoczył metr bliżej i był ex aequo z Andersem Fannemelem na czwartej pozycji. Siódme miejsce zajmował Stefan Hula, a  dziewiąty był Piotr Żyła. Jedynie Maciej Kot był poza czołową dziesiątką. Przewodził w stawce Stefan Kraft.

W finałowej serii mieliśmy jeszcze więcej powodów do radości. Stoch wygrał jako pierwszy Polak w historii w Oberstdorfie, Kubacki uzyskał pierwsze podium, a Stefan Hula zajął  piąte najlepsze miejsce w swojej karierze. Rolami zamienili się Kot z Żyłą. Żyła rozczarował i na skok zaledwie 109,5  metra  spadł aż do trzeciej dziesiątki. Natomiast Maciek poprawił dwudziestą pozycję na piętnastą.

Już w Nowy Rok rywalizacja przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen. Rok temu w niemieckiej miejscowości wygrał Norweg Daniel Andre Tande, drugi był Kamil Stoch a trzeci Stefan Kraft. Miejmy nadzieję, że i tym razem będzie podium, a najlepiej triumf w całym Turnieju, który zakończy się szóstego stycznia w Święto Trzech Króli.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl