„Nie krytykujcie mnie za transfery. Cracovia to jest zespół na przyszłość”

Michał Probierz, nowy trener Cracovii na dzisiejszej konferencji prasowej wyjaśnił sporo znaków zapytania, przedstawił politykę transferową i swój plan na drużynę „Pasów”.

probierz

„Łącznie braliśmy pod uwagę aż 45 piłkarzy. Część, która już była w zespole, kilku nowych, których zakontraktowaliśmy. Jeszcze inni, młodsi, którzy podejrzewam, że nawet kibice Cracovii mogą nie kojarzyć, a którzy występowali w meczach sparingowych. Wielu też zawodników wykluczają kontuzję. Diego, Steblecki, a w szczególności Dąbrowski, którego czeka operacja. Wójcicki też narzeka na uraz i pewne jest, że z Piastem nie zagra.” – w sprawie nowych graczy Michał Probierz.

„Jutrzejszy mecz będzie niewiadomą. Ja pracuje w Krakowie dwa tygodnie i wciąż się zawodników uczę. Okres przygotowawczy był krótki, drużyna pracowała sumiennie. Trzeba pamiętać, że Piast trzy lata temu był wicemistrzem Polski. To jest solidna drużyna, ale my musimy pokazać charakter. Pokazać przed kibicami i też proszę o gorący doping na trybunach. O wsparcie od samego startu Ekstraklasy.” – o jutrzejszym meczu z Piastem Gliwice trener Probierz.

Na pytanie o nowych zawodników, których sprowadzono i czy na pewno to były przemyślane ruchy trener Probierz odpowiedział: „My zawsze transfery oceniamy pod złym kątem. Jak ja sprowadzałem Tomasika do Jagiellonii wszyscy pukali się w głowę i pytali: „Po co do Jagiellonii Tomasik?”. Kiedy sprowadziłem Góralskiego, wszyscy mówili, że się nie nadaje. Transfery, to czy były udane czy też nie, widać po mniej więcej pół roku. Wielokrotnie robiłem kontrowersyjne transfery i nie raz okazało się, że zawodnik, którego sprowadzałem był reprezentantem kraju. Teraz jest bardzo ciężko kogoś ściągnąć. Ceny za piłkarzy bardzo wzrosły. Dzisiaj jak pytamy o jakiegoś piłkarza z ekstraklasy, prezesi nie chcą słyszeć o cenie mniejszej niż milion czy dwa miliony euro. Nawet z pierwszej ligi nie jest tak łatwo kogoś kupić.”

„Uważam, że jeszcze jeden, dwa transfery powinniśmy zrealizować. Obecnie poszukujemy lewo nożnego skrzydłowego, bo na tej pozycji mamy deficyt” – trener o wzmocnieniach na przyszłość.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl