Mocne uderzenie: Oleksiejczuk wygrywa w UFC. Gdzie zobaczymy jego następne walki?

Pierwsze „Mocne uderzenie” w 2018 roku. W świecie MMA na początku stycznia niewiele się dzieje. Jeszcze przed sylwestrem Michał Oleksiejczuk udanie zadebiutował w UFC. Najważniejszym wydarzeniem początku roku, z perspektywy Krakowa, jest dalszy rozwój Szkoły Walki Drwala.

Mocne-uderzenie

Poprzedni rok był bardzo udany dla SWD. Otworzoną nową placówkę, w Fitness Platinium na Bratysławskiej, zainaugurowano Wieczór Walk R8, a zawodnicy też odnieśli wiele sukcesów. Teraz ma być jeszcze bardziej efektownie. 8 stycznia startuje serwis internetowy SWD GYM. W ten sam dzień rozpoczną się nowe nabory. Ich grafiki można sprawdzić na Facebooku Szkoły Walki Drwala. Trenowac będzie można tak jak do tej pory, w dwóch lokalizacjach. Jednak w ciągu kilku miesięcy zostaną otwarte nowe placówki, także poza Krakowem. Wreszcie ostatnią zmianą jest nowa identyfikacja wizualna. Nowe logo prezentuje się tak.

SWD

Te zmiany na pewno przyczynią się do dalszego propagowania MMA. Na pewno pozwolą też dalej rozwijać się zawodnikom. Sebastian Kotwica czy Michał Bobrowski być może już niedługo znajdą się w UFC. W tej organizacji bardzo dobry debiut zaliczył ostatnio Michał Oleksiejczuk. „Lord” zdominował przeciwnika i pewnie wygrał u wszystkich sędziów. Niestety gala UFC 219, była ostatnią, która gościła w polskiej telewizji. Stacja Extreme Sports Channel nie będzie więcej pokazywać walk z tej amerykańskiej federacji. Polskim kibicom na razie pozostaje więc płatna subskrypcja w Internecie na UFC Fight Pass. Początek roku 2018 przyniósł więc złe wiadomości dla polskich kibiców największej federacji na świecie. Oby w kolejnych miesiącach było lepiej. Tego sobie i wam wszystkim życzę.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl