Mistrzowie na Wake’u

W sobotę 3 września w Wawa Wake (Konstancin k. Warszawy) odbędą się zawody Sitwake EXTREME Challenge 2016. To pierwsze tego typu wydarzenie wakeboardowe, w którym wezmą udział osoby niepełnosprawne z całej Polski na specjalnie przystosowanych deskach sitwake’owych.

image001

Organizatorem imprezy jest Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon EXTREME promującego sporty ekstremalne osób niepełnosprawnych (także rajdy samochodowe, rugby na wózkach, szybownictwo) oraz klub Wawa Wake.

„Formuła zawodów jest tak pomyślana, że o końcowe zwycięstwo będzie się rywalizowało w parze. Do jednego wózkowicza zostanie dolosowany jeden pełnosprawny zawodnik i wspólnie będą oni kompletowali punkty. To fajna idea, umożliwiająca integrację zawodników i przełamująca pewne bariery” – komentuje krakowianin, Igor Sikorski. Oprócz niego w zawodach wystąpi pochodzący z okolic Mariusz Chodacki.

Na imprezie pojawią się Ambasadorzy projektu Avalon EXTREME – niepełnosprawni sportowcy odnoszący sukcesy w różnych dyscyplinach, oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę. Będzie można także usiąść w kokpicie extremalnej rajdówki dostosowanej do osób z niedowładem rąk i nóg – sterowanej za pomocą dwóch joysticków.

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Avalon EXTREME.

Kiedy: 3.09.2016 (sobota), godz. 12.00

Gdzie: Konstancin-Jeziorna

Będzie się działo!

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl