Mecz o posadę dla Zielińskiego?

Cracovia w ostatnim czasie jest w bardzo słabej dyspozycji. Zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli i tak na prawdę nie ma widoków na poprawę sytuacji. Terminarz nie rozpieszcza  podopiecznych Jacka Zielińskiego, którzy w piątek zagrają przy Kałuży ze Śląskiem Wrocław, a później na wyjeździe z Jagiellonią, a zakończą rundę zasadniczą u siebie z Legią Warszawa.

Cracovia-Zaglebie_Lubin(13.03.17)DamianPytlak030

Ostatnie mecze

Pasy mierzyły się na wyjeździe z Wisłą Płock. Zdziesiątkowani przez kontuzje i zawieszenia przegrali aż 4:1. Brakowało kapitana Marcina Budzińskiego, Krzysztofa Piątka, Pawła Jaroszyńskiego i Piotra Malarczyka. Płocczanie bardzo dobrze wykorzystali osłabienia Cracovii i w całym meczu przeważali. Mówiąc dosadniej, Cracovia była kompletnie bezradna.

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja Śląska Wrocław. Przed własną publicznością rozbili Koronę Kielce 3:0. Mecz powinien zakończyć się znacznie wyższym wynikiem, ale świetnie dysponowany był bramkarz kielczan – Borjan. Ze szczególnie dobrej strony pokazali się Hiszpan Juan Roman i Japończyk Riota Marioka. W defensywie z kolei rządził kapitan Piotr Celeban, który powstrzymał strzał Micańskiego i uchronił Śląsk przed utratą gola.

Statystyczne oko

Cracovia po 27 meczach ma bilans pięciu wygranych, 12 remisów i 10 porażek. Sześć ostatnich spotkań bez zwycięstwa spowodowało, że okupują strefę spadkową Lotto Ekstraklasy. Ostatni raz wygrali 10 lutego z Ruchem Chorzów. Dwie porażki z Koroną i Płockiem wprowadziły minorowe nastroje. Pocieszający jest fakt, że w meczach domowych Pasy radzą sobie znacznie lepiej niż na wyjazdach. Cztery razy wygrywali, odnieśli trzy porażki i aż 10 razy zremisowali.

Podopieczni Jacka Zielińskiego strzelają w meczach  domowych średnio 1,69 gola na mecz, a tracą 1,07.

Statystyki Śląska są trochę lepsze. Dotychczas zgromadzili o pięć punktów więcej od Cracovii. Wygrali osiem z 27 meczów w tym sezonie i taką samą ilość zremisowali. W ostatnich pięciu spotkaniach odnieśli trzy porażki z rzędu, ale odnaleźli odpowiedni rytm i udało im się wygrać mecze z Termalicą i Koroną Kielce. W meczach wyjazdowych zdobywają średnio 1,21 gola na mecz (strzelili pięć goli Wiśle Kraków), a tracą 1,46. Ostatnie trzy mecze na terenie przeciwnika przyniosły aż siedem bramek straty.

Kogo zabraknie po stronie Pasów?

Po stronie Cracovii z całą pewnością nie zagrają Miroslav Covilo, Piotr Malarczyk i Paweł Jaroszyński. Pod znakiem pytania stoją występy Piątka, Huberta Adamczyka, Mateusza Cetnarskiego (choroba) i Marcina Budzińskiego (lekki uraz stopy).

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl