Martyna Łukasik poprowadziła Trefl Proximę do zwycięstwa

Trefl Proxima Kraków wróciła z Wrocławia z dwoma punktami. Podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały bowiem po tie-breaku z Impelem, a Martyna Łukasik udanie zastąpiła Kingę Hatalę w ataku i została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu.

Trefl Proxima Kraków - Developres Rzeszów-82

Spotkanie było bardzo wyrównane. Jednak to krakowianki w najważniejszych momentach przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W poprzednich meczach często właśnie z tego powodu krakowianki traciły punkty. Tym razem prezentowały się dobrze zarówno fizycznie, jak i mentalnie.

Bardzo dobrze zagrała Martyna Łukasik. Po odejściu najlepiej punktującej w zespole Hatali, to właśnie młoda atakująca musiała wziąć na swoje barki ciężar zdobywania punktów. Sprostała temu wyzwaniu. Zdobyła aż 27 punktów. W kolejnych spotkaniach Łukasik będzie miała wsparcie w postaci Rebecci Pavan. Kanadyjka dobrze zna nasz kraj, bo występowała już Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza i Giacomini Budowlanych Toruń. Od początku tego sezonu nie miała jednak klubu i nie wiadomo w jakiej jest formie. Do drużyna dołączyła w poniedziałek, ale powinna znaleźć się w kadrze na mecz ze swoją byłą drużyną z Dąbrowy Górniczej. To spotkanie w sobotę o 18, na Suchych Stawach.

Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 2:3 (20:25, 25:23, 24:26, 26:24, 13:15)

Impel: Nichol, Szczurowska, Murek, Gałucha, Łozowska, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Wołodko, Trojan

Trefl Proxima: Talas, Clement, Paszek, J. Łukasik, Brzezińska, M. Łukasik, Kulig (libero) oraz Budzoń, Szymańska

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl