Mączyński oficjalnie w Legii Warszawa

Takiego obrazka jak poniżej kibice Wisły Kraków już nie obejrzą. Krzysztof Mączyński został zawodnikiem Legii Warszawa. Podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

21-10-2016_wislakrakow-bruk-bet-termalike-nieciecza_glanowska_21

Telenowela z transferem Mączyńskiego trwała już od kilku tygodni. Usługami reprezentanta Polski były zainteresowane Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Legioniści najpierw wyłożyli na stół 300 tysięcy euro, potem 400. Obie oferty zostały odrzucone przez krakowski klub. W tym samym czasie Jaga oferowała jeszcze mniej od Legii i jej propozycja nie była nawet brana pod uwagę.

Ostatecznie popularny „Mąka” przechodzi do Legii za 500 tysięcy euro, a kwota może wzrosnąć o kilka bonusów – na przykład awans dwunastokrotnego mistrza Polski do Champions League. Mączyński przy Łazienkowskiej zagra z numerem 31.

Początkowo nic nie wskazywało na to, by Mączyński miał przejść na Łazienkowską. W lutym w programie Liga+ Extra obiecywał, że nie odejdzie do Legii nawet gdyby propozycja była kusząca. Później twierdził, że zostanie i wypełni kontrakt, jednak stało się inaczej. „Mąka” stał się tym samym pierwszym od 1994 roku po Marcinie Jałosze, który został bohaterem gotówkowego transferu między Wisłą, a Legią.

Jeszcze kilka dni temu pojawiła się informacja, że Mączyńskim zainteresowany jest beniaminek hiszpańskiej Primera Division – Getafe, jednak nic nie wskazywało na to, by był to temat poważny. Okazało się ostatecznie, że do krakowskiego klubu wpłynęło jedynie zapytanie, a nie konkretna oferta.

O tym, że coby się nie działo i gdziekolwiek nie zagrałby Mączyńskim, to należy mu się szacunek, pisaliśmy tutaj. Kibice Wisły Mączyńskiego w barwach Legii będą mogli zobaczyć na żywo w 13. kolejce rozgrywek ekstraklasy. W weekend 21-22 października, warszawianie zawitają na stadion przy Reymonta, a wraz z nimi popularny „Mąka”.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl