KJT: Pomocnicy

W naszym podsumowaniu rundy jesiennej jedziemy dalej. Tym razem koncentrujemy się na bardziej ofensywnych zawodnikach. Wzięliśmy pod lupę zarówno środkowych pomocników, jak i skrzydłowych.

Krzysztof Świątek

Hutnik Kraków

Kapitan i najlepszy piłkarz Hutnika. Prawdziwy przywódca. Prowadzi swój zespół do trzeciej ligi. Jesienią dobił do 108 goli w barwach Hutnika, zostając rekordzistą pod względem zdobytych bramek w barwach klubu z Nowej Huty.

Michał Guja

Rozgrywa świetny sezon. Razem ze Świątkiem rządzą w drugiej linii Hutnika. Przez tą dwójkę przechodzi prawie każda akcja drużyny. On również znajduje się bardzo wysoko w punktacji kanadyjskiej.

Patryk Małecki

Może nie zachwyca, ale prezentuje się dobrze. Spośród pomocników Wisły zdecydowanie się wyróżniał. Ikona klubu. Zawsze zostawia serce na boisku. Nawet jeśli czasem odstaje umiejętnościami, to nadrabia zaciętością i charakterem.

Jesus Imaz

Bardzo dobry transfer. Szybko wprowadził się do drużyny. Zachwycił szczególnie w derbach, gdzie zdobył dwie bramki. W innych spotkaniach też grał dobrze. Rundę skończył z dorobkiem pięciu goli.

Kamil Wojtkowski

Wojtkowski

Wrócił do Polski i nie zawodzi. Co prawda często wychodził w pierwszym składzie, ale bardzo dobrze spisywał się jako joker. Widać, że ma ogromny potencjał. Dobrze czuje się w grze 1 na 1, potrafi też otworzyć kolegom drogę do bramki. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to za kilka lat Wisła może na nim całkiem przyzwoicie zarobić.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl