KJT: Obrońcy

W naszym podsumowaniu rundy jesiennej idziemy dalej. Tym razem czas na tych, którzy są bardzo ważni w każdej drużynie, a często niedoceniani. Zobaczcie jacy obrońcy zasłużyli na wyróżnienie.

Zoran Arsenić

Zoran Arsenić

Bardzo uniwersalny zawodnik. Dzięki temu jest bardzo cennym elementem defensywy Wisły Kraków. Mimo, że był rzucany na różne pozycje w defensywie, to nigdy nie schodzi poniżej dobrego poziomu. Mimo kilku sporadycznych, drobnych błędów, w większości meczów dobrze się prezentował.

Michał Helik

Poza bronieniem dostępu do własnej bramki, potrafi też dużo dać w ofensywie. Dobrze gra głową. Potrafi znaleźć się w polu karnym rywali, szczególnie przy stałych fragmentach gry. Dzięki tym atutom, jesienią zdobył aż 5 bramek. Jak na środkowego obrońcę jest to naprawdę spory wyczyn. Nie zapomina też o zadaniach defensywnych.

Krzysztof Kalemba

Adam Nawałka powtarza, że najważniejsza jest konsekwencja taktyczna zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Kalemba świetnie potrafi to robić. Ma podobne atuty, co Helik. Poza tym, że również dobrze czuje się grając w powietrzu, to sam wykonuje stałe fragmenty. Robi to bardzo dobrze, co u środkowych obrońców nie jest częstym zjawiskiem. Dzięki temu jest bardzo bramkostrzelny.

Maciej Sadlok

Wielu ekspertów dziwi się, że nie ma go w reprezentacji. Może grać na każdej pozycji w obronie. Dzięki tej uniwersalności, jest bardzo eksploatowany. W rundzie jesiennej zagrał we wszystkich spotkaniach – 21 w lidze i jednym w Pucharze Polski. Jest w dobrej formie, a i zdrowie ostatnio też mu dopisuje.

Arkadiusz Głowacki

Arkadiusz Głowacki

Klasa sama w sobie. Mimo zaawansowanego wieku, nadal gra na dobrym poziomie. Zawdzięcza to ogromnemu doświadczeniu. Wie jak się ustawiać, a to na pozycji środkowego obrońcy, duży kapitał. Jak zawsze zbiera sporo kartek. Jesienią raz przedwcześnie opuścił boisko, ale mimo tego nadal jest czołowym stoperem w lidze.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl