KJT: Napastnicy

Już w piątek rozpocznie się sezon 2017/2018 w Ekstraklasie. To co było trzeba zostawić za sobą i skupić się na nowych wyzwaniach. Dlatego też my kończymy swoje podsumowania rundy wiosennej poprzednich rozgrywek, prezentując najlepszych napastników krakowskich drużyn.

Kamil Sobala (Hutnik Kraków)

Do Hutnika dołączył w przerwie zimowej. Był najlepszym strzelcem zespołu. Trafiał jak na zawołanie. Zdobył kilkanaście bramek i jeśli zostanie na kolejny sezon, na pewno będzie bardzo ważną postacią w zespole z Suchych Stawów.

Marcin Siedlarz (Garbarnia Kraków)

Siedlarz

Najlepszy strzelec Garbarni. Zdobył 9 bramek. Wiele razy ratował swój zespół, wyprowadzając go na prowadzenie. Będzie bardzo przydatny na poziomie II ligi.

Krzysztof Piątek (Cracovia)

Piątek w meczu z Pogonią

Bardzo dobry sezon. 12 razy trafiał do bramki rywala. Nikt w Cracovii nie był skuteczniejszy od niego. Mimo nienajlepszego wyniku drużyny on pokazał się z dobrej strony. Podobnie było na UEFA EURO U21 2017, gdzie indywidualnie też miał kilka przebłysków i pokazał, że drzemie w nim duży potencjał.

Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Zdobył 6 bramek. Grał nierówno, często trapiły go drobne urazy. Nadal jest jednak ważną postacią dla Wisły i na pewno w najbliższych rozgrywkach dołoży kilka bramek do swojego dorobku.

Michał Kitliński (Garbarnia Kraków)

Drugi strzelec Garbarni z sześcioma golami na koncie. Wiosną też opuścił kilka spotkań z powodu urazu barku. Kiedy grał i był zdrowy, radził sobie bardzo dobrze i utrzymywał wysoką formę.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl