KJT: Napastnicy

Za 10 dni startuje Lotto Ekstraklasa. Kończymy więc nasze podsumowanie rundy jesiennej, zestawieniem najlepszych napastników. Na tej pozycji lider mógł być tylko jeden.

Carlos Lopez

Carlos Lopez

Przyszedł do Wisły latem i od razu stał się gwiazdą Lotto Ekstraklasy. Biała Gwiazda, jesienią zdobyła 30 bramek. Sam „Carlitos” ustrzelił połowę tego dorobku. Teraz jeszcze Hiszpana udało się zatrzymać, ale w letniej przerwie, Wisła może zarobić na nim trochę pieniędzy. Na pewno będzie ważnym ogniwem zespołu Joana Carillo w decydującej fazie rozgrywek.

Kamil Sobala

Trzeci strzelec Hutnika. Razem z Krzysztofem Świątkiem i Michałem Gują tworzą trio ofensywne, które praktycznie się nie zatrzymuje. Mimo, że jest środkowym napastnikiem, to potrafi nie tylko zdobywać ważne bramki, ale też celnie dograć kolegom.

Krzysztof Piątek

Piątek

W Cracovii nigdy nie strzelił więcej niż 11 goli. Jak do tej pory ma 9, więc zapowiada się rekord. Jesień była bardzo dobra w jego wykonaniu i jeśli utrzyma podobną formę na wiosnę, to kto wie, czy nie obije się o kadrę, po Adam Nawałka zamierza zabrać na mundial 4 napastników.

Javi Hernandez

Drugi strzelec Cracovii. Dobrze układa się jego współpraca z Piątkiem. Zdobył 5 bramek, ale często też dogrywał swojemu partnerowi w ataku. Jeśli nadal obaj będą się tak dobrze dogadywać na boisku, to może w końcu coś wyrośnie z tej roślinki, jaką hoduje Michał Probierz.

Tomasz Ogar

Najlepszy strzelec Garbarni. Zdobył 4 bramki. Jego trafienia przynosiły punkty zespołowi z Ludwinowa. Dzięki niemu m.in. Brązowo-biali wygrali z Gwardią Koszalin i zremisowali z Wisłą Puławy.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl