KJT: Królewski występ Hutnika

Hutnik wygrał 10. mecz z rzędu, a głównym architektem tego zwycięstwa, był autor trzech trafień Mateusz Król. Jego koledzy też spisują się bardzo dobrze i w efekcie nowohucianie mają najwięcej przedstawicieli w obecnym zestawieniu Krakowskiej Jedenastki Tygodnia.

soccer field.

Michał Buchalik – Obrońcy mu nie pomogali. Co innego napastnicy Śląska, którzy często, w łatwych sytuacjach, nie trafiali w bramkę. Jeśli już się im to udało, wtedy Buchalik ratował drużynę i zakończył mecz z czystym kontem.

Zoran Arsenić – Defensywa Wisły nie zagrała najlepiej, choć bramki nie straciła. Udało się to głównie dzięki nieudolności piłkarzy Śląska. Arsenić jednak pozytywnie wyróżniał się na tle kolegów.

Piotr Malarczyk – Świetny mecz w jego wykonaniu. Był wszędzie. Dodatkowo popisał się pięknym trafieniem, otwierając wynik meczu z Pogonią Szczecin.

Przemysław Antoniak – Tym razem zagrał w pomocy. Stwarzał dużo zagrożenia pod bramką rywali. Kilka razy dobrze dograł do kolegów, ale ci nie potrafili tego wykorzystać.

Krzysztof Świątek – Znowu pokazał się z dobrej strony. Tym razem dorobku bramkowego nie powiększył, ale zaliczył dwie asysty.

Jesus Imaz – Bardzo dobrze wprowadził się do drużyny Wisły Kraków. Widać, że solidnie przepracował przerwę reprezentacyjną i jego gra wyglądała bardzo dobrze. Zdobył bramkę, a gdyby był skuteczniejszy, mógłby cieszyć się nawet z hat-tricka.

Michał Guja – Zagrał bardzo dobrze. Zapisał na swoim koncie dwie asysty. Był bardzo aktywny, ale sam nic nie strzelił.

Mateusz Król (piłkarz tygodnia) – Bohater Hutnika. Można powiedzieć, że zaliczył królewski występ. Pierwszy raz w seniorskiej karierze ustrzelił hat-tricka, a ponadto wszystkie bramki zdobył głową. Poprowadził nowohucian do dziesiątego zwycięstwa z rzędu.

Mateusz Kotwica – Bramka w środku tygodnia w Pucharze Polski. Bramka też w weekend. Przyćmił go Mateusz Król, ale też miał dobry tydzień.

Javi Hernandez – Zaliczył piękne trafienie przeciwko Pogoni Szczecin. Miał jeszcze kilka sytuacji, ale zabrakło mu skuteczności.

Carlos Lopez – Pięknym uderzeniem z rzutu karnego ustalił wynik meczu ze Śląskiem Wrocław na 2:0. Jeśli akcje Wisły kończyły się strzałami, to głównie on był ich autorem. Potrafi jednak również dogrywać. Zapisał na swoim koncie asystę przy bramce Jesusa Imaza.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl