KJT: Bramkarze

Przerwa zimowa, to zawsze czas na podsumowanie pierwszej części sezonu. Przyjrzymy się więc występom krakowskich piłkarzy, na wszystkich pozycjach. Ponieważ zabezpieczenie tyłów jest najważniejsze, to zaczynamy od bramkarzy.

Marcin Cabaj

Cabaj

Nieuchronnie zbliża się do końca kariery, ale nadal broni bardzo dobrze. Swoim doświadczeniem często wspomagał kolegów. Uratował Garbarni sporo punktów. Przez jakiś czas wypadł ze składu, z powodu urazu, ale po powrocie nadal prezentował się bardzo dobrze.

Michał Buchalik

W 4. kolejce wskoczył do bramki Wisły Kraków, zastępując kontuzjowanego Juliana Cuestę. Miał dobry okres i długo nie oddawał miejsca. Tak było do meczu z Górnikiem Zabrze, gdzie popełnił kilka błędów. Zawinił przy dwóch bramkach i wrócił na ławkę. Bronił jednak w większości meczów i prezentował się bardzo solidnie.

Michał Siwiecki

Bronił ze zmiennym szczęściem, ale większych błędów nie popełniał. Trener Leszek Janiczak rotował bramkarzami, ale te roszady nie zabrały Siwieckiemu pewności. Jest jeszcze młody i szybko się rozwija.

Adam Wilk

Adam Wilk i Pol Llonch

Na początku sezonu, nieoczekiwanie wygryzł Sandomierskiego. Nie bronił źle, ale po trzecim meczu wypadł ze składu. Wrócił w końcówce rundy, na derby. Nie będzie tego spotkania dobrze wspominał, bo puścił aż 4 gole, choć nie miał za wiele do powiedzenia. Wiosną być może na stałe zagości w bramce Cracovii, bo jego konkurent dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Grzegorz Sandomierski

Grał dosyć nierówno. Bardzo dobre mecze przeplatał ze słabszymi. Jednak obrońcy za wiele mu nie pomagali. Michał Probierz też nie miał do niego stuprocentowego przekonania i w efekcie znalazł się na liście transferowej.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl