Kamil Stoch bardzo blisko triumfu w TCS

Po raz trzeci  z rzędu słuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Niezawodny Stoch wygrał  konkurs w Innsbrucku. Wyprzedził tym samym drugiego Daniela Andre Tandego aż o 14,5 punktu. Trzeci był Niemiec Andreas Wellinger.

skoki1

To był konkurs rozgrywany przy trudnych warunkach pogodowych. Premierową serię po raz pierwszy podczas niemiecko-austriackiego turnieju wygrał Stoch. Pokonał pewnie w swojej parze Austriaka Markusa Schiffnera, szybując na odległość 130 m. Przewaga dwukrotnego mistrza olimpijskiego była ogromna na drugim Eisenbichlerem i trzecim Tande. Niestety niesamowitego pecha miał główny rywala Stocha w walce o złotego orła Richard Freitag. Niemiec pofrunął na  taką samą odległość jak Stoch, lecz niefortunnie upadł. Na drugą serię udał się więc na badania lekarskie. Pozostali Polacy oprócz debiutującego Pilcha znaleźli się w pierwszej trzydziestce.

W finałowej serii Stoch znowu pokazał klasę i oddał najdłuższy skok – 128,5 m. Presji nie wytrzymał Eisenbichler i wypadł za podium. Na podium za to wskoczył inny Niemiec Andreas Wellinger. Tande awansował na drugą lokatę. Reszta Polaków: Hula, Kot, Żyła, Wolny i Kubacki ukończyli zmagania w drugiej dziesiątce.

Kamil Stoch co chwilę bije rekordy. Dzisiaj wygrał po raz 25 w karierze i zdobył swoje 50 podium. Po raz czwarty z rzędu również wygrał w TCS. Lepsi pod tym względem są tylko Sven Hannawald  i Helmut Recknagel ( 5 zwycięstw z rzędu.). W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch traci tylko do Freitaga już 88 punktów. Triumf w środkowej Austrii pozwoli Kamilowi rozwiązać worek z kolejnymi wielkimi osiągnięciami. Jutro odbędą się kwalifikacje. W sobotę natomiast w Święto Trzech Króli finałowy konkurs 66. TCS

Wyniki dzisiejszego konkursu w Innsbrucku:

 1. Kamil Stoch
 2. Daniel Andre Tande
 3. Andreas Wellinger

4 .Andreas Stjernen

 1. Jernej Damjan
 2. Junshiro Kobayashi
 3. Robert Johansson
 4. Markus Eisenbichler

9.Stephan Leyhe

 1. Michael Hayboeck
 2. Stefan Hula
 3. Maciej Kot
 4. Piotr Żyła
 5. Jakub Wolny
 6. Dawid Kubacki
 7. Tomasz Pilch

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl