Jagiellonki czeka walka o utrzymanie

W ostatnim meczu rundy zasadniczej zespół Krzysztofa Kroka nie rozpieścił swoich kibiców. Akademiczki  przegrały z zespołem ze Śląska 0:2 i pozostaje im walka o najwyższe lokaty  w grupie spadkowej.

AZS UJ vs KS Gosirki Piaseczno-kruczek-13,05.17-4

W zeszłym sezonie Krakowianki ograły zespół Czarnych 3:2 i w dzisiejszy poranek chciały to powtórzyć. Zawodniczki w białych trykotach pierwsze stworzyły sobie klarowną sytuacje. Bolko świetnie prostopadle podała do Justyny Maziarz. Ta jedna nie trafiła do siatki gości. W następnej akcji Bolko podawała do Anny Zapały. Napastniczka stanęła  oko w oko z Anna Szymańska, lecz goalkeeperka gości znowu była górą. Zapała miała jeszcze  jedną stuprocentową okazję. Nieznacznie jednak chybiła obok bramki. Chwilę po tej dogodnej akcji bramkowej z rzutu rożnego strzelili gola goście. Zamieszanie w polu karnym wykorzystała Joanna Operskalska i to przyjezdne objęły  prowadzenie w stolicy małopolski.

Po przerwie Jagiellonki miały problem z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o stworzeniu składnej bramkowej akcji. W 66 minucie Lucia Suskova precyzyjnie dośrodkowała do Joanny Operskalskiej. Pomocniczka Czarnych strzeliła mocno, ale Klabis świetnie wybroniła to groźne uderzenie. Trzy minuty później Hmirova huknęła  zza pola karnego i po palcach Klabis piłka  wylądowała na poprzeczce. Jagiellonki mogły na chwile odetchnąć. Napór podopiecznych Grzegorza Majewskiego  trwał jednak w najlepsze. Na nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry goście znowu doszli do głosu. Hmirova      w polu karnym odnalazła Patrycję Matlę, ta jednak strzeliła bardzo anemicznie. W 80 minucie KKS dopiął swego. Po centrze Czeszki Hmirovej,  Klabis tym razem zrobiła błąd  wypluwając piłkę przed siebie. Do futbolówki doszła Fischerova i z zimną krwią zdobyła drugiego gola. Gospodarze w drugie odsłonie stworzyli sobie bramkową akcję dopiero w 90 minucie. Po błędzie gości setkę zmarnowała zmienniczka Sitarz, a chwilę później arbiter zakończył mało emocjonujące zawody.

AZS UJ Kraków- KKS Czarni Sosnowiec 0:2 (0:1)

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl

2 thoughts on “Jagiellonki czeka walka o utrzymanie

• 21 kwietnia 2018 at 18:10
    Permalink

„W następnej kolejce Jagiellonki zagrają w grupie spadkowej z drużyną z Górzna. Czarni natomiast podejmą w grupie mistrzowskiej ekipę Mitecha Żywiec. Oba mecze zostaną rozegrane w najbliższą środę.” – następna kolejka jest nadal kolejką fazy zasadniczej. Nie są to mecze ani grupy mistrzowskiej,, ani spadkowej. Co więcej Mitech Żywiec nie ma jeszcze pewnego miejsca w grupie mistrzowskiej, a wręcz bliższa do grupy mistrzowskiej jest Olimpia Szczecin która zagra w ostatnim meczu z AZS Wrocław.

• 6 maja 2018 at 19:48