Deklasacja Freitaga

W drugim przed świątecznym konkursie w Engelbergu zwycięstwo odniósł Richard Freitag. Drugi był Kamil Stoch, który jednak przegrał z Niemcem aż o 11,6 punktów!

skoki1

Po pierwszej serii polscy skoczkowi rozbudzili nam apetyty. Podopieczni Stefana Hornagchera awansowali w komplecie do następnej serii a najgorszy z nich Jakub Wolny uplasował się na dwudziestej pozycji. Liderem był Freitag, drugi był fenomenalny w tym sezonie Kobayashi, a podium zamykał Kamil Stoch. Z czołowych skoczków zawiedli na pewno Dawid Kubacki i Daniel Andre Tande. Skoczyli obaj po 129 metrów co dało im odpowiednio osiemnastą i dwudziestą pierwszą pozycję.

W drugiej serii wszyscy Biało-Czerwoni oddali gorsze skoki lecz niekoniecznie dało im to finalnie gorszą pozycję. Swoje miejsca poprawili Piotr Żyła (133 m) oraz Kamil Stoch (133m). Popularny „Wiewiór” ukończył zawody na siódmy miejscu, a Triumfator Turnieju Czterech Skoczni wyprzedził Japończyka i zajął drugie miejsce. Stefan Kraft ukończył zawody na trzeciej pozycji.

Skoczkowie teraz będą mieli małą przerwę z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak bardzo krótką, bowiem już w drugi dzień świąt będą rywalizować w Mistrzostwach Polski w Wiśle. Trzy dni później powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata i rozpoczną zmagania w 66 Turnieju Czterech Skoczni.