Czy Jeziorowcy powstrzymają Królewski pochód?

Już w najbliższą niedzielę na stadionie Wandy w Krakowie odbędzie się półfinał PLFA I pomiędzy Kraków Kings a Olsztyn Lakers. Spotkanie ma dodatkową stawkę, bo z powodu wykluczenia Outlaws Wrocław z rozgrywek Topligi, awans zapewnia już sam udział w finale.

Krakow_Kings-Gliwice_Lions(28.05.17)DamianPytlak052

Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodarze – Kraków Kings, którzy całkowicie zmietli ligową konkurencję, odnosząc komplet zwycięstw w fazie zasadniczej. W całej PLFA I nikt nie bronił lepiej niż krakusi, a tylko Sharks mogli pochwalić się lepszą ofensywą. W dodatku w ostatnim starciu przed rozpoczęciem playoffów rozgromili Gliwice Lions aż 57:8. Dominowała defensywa, na czele z Dominikiem Jandą i Sebastianem Szarkiem, którzy zdobyli po przyłożeniu, a kolejną groźną broń – skrzydłowego Jacka Kuśmierczyka – do swojego arsenału dołożył rozgrywający Filip Mościcki.

Powody do zadowolenia z obecnego sezonu mogą mieć jednak także Lakers. Nikt nie oczekiwał po skromnym beniaminku awansu do półfinałów, ale niemożliwe stało się możliwe. Wynik olsztynian jest zdecydowanie największą pozytywną niespodzianką tego roku w PLFA I. Niespodzianki by jednak nie było, gdyby nie rozgrywający Jamar Dials. Jego postawa może mieć bardzo duży wpływ na przebieg półfinału. W ostatniej wyjazdowej wygranej z Archers 35:6 zdobył cztery przyłożenia, demonstrując przy tym godną podziwu uniwersalność. Dwa razy wchodził w pole punktowe rywali samemu i dwa razy po jego podaniach koledzy mogli cieszyć się z punktów.

Nie udało mi się nigdzie zdobyć informacji o poprzednim seniorskim starciu tych dwóch zespołów, więc myślę że takie starcie nie miało w ogóle miejsca. Za to w 2013 roku, na Pierwszych Mistrzostwach Polski w Futbolu Flagowym, juniorzy Kings mieli okazję mierzyć się z Lakers. Zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jeziorowców 7:6. Co najciekawsze, stawką tego starcia była… gra w finale! Miejmy nadzieję, że historia się nie powtórzy i tym razem to nasi zawodnicy wywalczą sobie okazję do gry o złoto.

Kraków Kings – Olsztyn Lakers

niedziela 14:30, stadion KS Wandy przy ul. Odmogile 1B

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl