Cracovia poznała rywali w Lidze Mistrzów

Zespoły z Niemiec, Szwecji i Finlandii będą rywalami hokeistów Comarch Cracovii w tegorocznej edycji Champions Hockey League. Jest to już drugie podejście z rzędu mistrzów Polski do tych rozgrywek.

18552872_1673354876020070_1793481461_o
„Polska grupa” w CHL

Losowanie grup Hokejowej Ligi Mistrzów odbyło się w hali Lanxess Arena w Kolonii, która jest również areną Mistrzostw Świata Elity. Krakowski klub w Niemczech reprezentowali trener Rudolf Rohaćek oraz Tomasz Bałdys, który w Cracovii odpowiada za sprawy administracyjne. W tym roku do rozgrywek przystąpią 32 zespoły podzielone na osiem grup. Comarch Cracovia znalazła się w grupie G, a jej rywalami będą: niemiecki Red Bull Monachium, szwedzkie Brynäs Gävle oraz IFK Helsinki z Finlandii.

Krakowianie przystąpią do tych elitarnych rozgrywek po raz drugi w historii. W zeszłym roku w zawodach uczestniczyło 48 drużyn, które podzielono na trzyzespołowe grupy. Mistrz Polski rywalizował z czeską Spartą Praga i szwedzkim  Färjestad Karlstad, jednak nie zdołał ugrać nawet punktu. Teraz krakowianie zapowiadają wywalczenie historycznego „oczka”, jednak może być o to niezwykle ciężko. Ba, każda punktowa zdobycz określana będzie mianem sensacji. Również kibice, którzy po cichu liczyli na rywali z Czech lub Austrii ze względu na stosunkowo bliskie odległości, muszą obejść się smakiem.

Bez tytułu
Podział na grupy CHL 2017/18

Klub z Monachium to przedstawiciel niemieckiej Bundesligi (DEL) i mistrz kraju, wspierany przez austriacki koncern produkujący napoje energetyczne. Brynäs to wicemistrz Szwecji, a IFK w zeszłym sezonie dotarło aż do półfinałów play-off rozgrywek fińskiej ekstraklasy. Pierwsze spotkania zaplanowano na 24 sierpnia, a dokładny terminarz ma być znany najpóźniej do 27 maja.  Rozgrywki w grupach trwać będą przez blisko dwa miesiące, następnie do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny. Niewykluczone, że podobnie jak przed rokiem domem krakowskich hokeistów w Champions Hockey League będzie Tauron Arena Kraków.

 

 

Łukasz Sikora

lukasz.sikora@sportowymagazyn.pl