Cracovia kończy rundę zasadniczą Ekstraklasy porażką we Wrocławiu

Cracovia przegrała w 30. kolejce Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław 1:2. Pierwsze na prowadzenie wyszły „Pasy”, ale podopiecznym Mariusza Rumaka udało się odrobić straty i wyrwać 3 punkty.

Od pierwszej minuty zgodnie z oczekiwaniami dominowała Cracovia. W efekcie „Pasy” szybko wyszły na prowadzenie. Błąd obrony wykorzystał Mateusz Cetnarski. Co prawda jego pierwszy strzał obronił Mateusz Abramowicz, ale przy dobitce był już bezradny. 10 minut później groźnie uderzał Tomas Vestenicky. Jego wolej był jednak niecelny.

Tuż przed przerwą do głosu doszli gospodarze. W 40. minucie strzał Bence Mervo obronił Grzegorz Sandomierski. Chwilę później, po strzale Mervo, bramkarza „Pasów” uratowała poprzeczka.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo niemrawo. Jedynym wartym odnotowania zdarzeniem było opuszczenie boiska przez Florina Bejana. Rumun został kopnięty w głowę i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce, na boisku się Łukasz Zejdler.

Po godzinie gry, znów postraszył Śląsk. Głową strzelał Celeban, ale uderzył minimalnie obok bramki. Po kolejnych 10 minutach podopieczni Mariusza Rumaka, w końcu zdołali wyrównać. Z daleka uderzał Ryota Morioka. Piłkę przed siebie odbił Sandomierski. Do futbolówki dobiegł Mervo i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Później niewiele się działo, ale nadal to gospodarze przeważali. Doczekali się oni w końcu drugiego trafienia. Tuż przed końcem meczu, przed polem karnym piłkę przejął Morioka. Japończyk popędził w pole karne i przelobował interweniującego Sandomierskiego.

Japoński arbiter sędziujący to spotkanie doliczył aż 6 minut. W ostatniej akcji, po wrzutce z rzutu rożnego, w poprzeczkę główkował jeden z piłkarzy Cracovii i w efekcie 3 punkty zostały we Wrocławiu.

Śląsk Wrocław – Cracovia 2:1 (0:1)

Bramki: 70’ Mervo, 90’ Morioka – 12’ Cetnarski

Żółte kartki:

Śląsk: Abramowicz – Pawelec, Celeban, Dvali, Dudu – Hateley, Hołota, Dankowski (65’ Kiełb), Pich (96’ Grajciar), Morioka (96’ Kokoszka) – Mervo

Cracovia: Sandomierski – Wołąkiewicz, Bejan (52’ Zejdler), Polczak, Jaroszyński – Covilo, Budziński (75’ Karachankov), Kapustka, Jendrisek, Cetnarski – Vestenicky (60’ Dialiba)