2 rd DMP w Kielcach: Międzynarodowy poziom, wspólna rywalizacja

16 maja na Torze Kielce rozegra się druga z serii runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Nieco inna niż z reguły, bo wraz z polskimi zawodnikami do zmagań na jednej trasie staną drifterzy z Centralnej Europy. DMP połączy siły z Mistrzostwami Centralnej Europy CEZ w driftignu, pod banderą światowej organizacji motor sportu FIA. Oznacza to, że rywalizacja odbędzie się w szerszym gronie, a na trasie pojawią się nazwiska, których nie widzimy na co dzień w sezonie DMP.

 

zapowiedź 2 rd DMP, Tor Kielce, 16 czerwca 2018

 

Punktacja liczona będzie dalej do polskiej klasyfikacji generalnej, ale każdy z zawodników zagranicznych, który zdecyduje się wystartować nie tylko w CEZ , ale i w DMP, dołączy do tabeli wyników . Dla fanów najważniejszą informacją jest, że polscy zawodnicy zmierzą się z międzynarodową szkołą driftu i pokażą naszym europejskim sąsiadom, że jazda z nami nie jest łatwa, choć przyjemna. To dla każdego widza okazja, żeby doświadczyć driftingu w innym wymiarze, a także poznać zagraniczne modyfikacje samochodów.

 

zapowiedź 2 rd DMP, Tor Kielce, 16 czerwca 2018

 

Jednocześnie sam obiekt, na którym rozegrają się zawody to szybki tor. Prędkości, w przy których zawodnicy wprowadzają samochód w poślizg sięgają nawet 180 KM/h. Niejeden z nas czuje dreszcz emocji przy tej prędkości na prostej. Zawodnicy DMP i CEZ ze stalowymi nerwami opanowują samochód w poślizgu kontrolowanym.

 

zapowiedź 2 rd DMP, Tor Kielce, 16 czerwca 2018

 

Show, które przygotują dla Państwa zawodnicy w Kielcach to fantastyczna okazja na spędzenie ciepłego, czerwcowego dnia w iście motoryzacyjnym klimacie. Wielbicielom mocnych wrażeń, gwarantujemy zaspokojenie przypływu adrenaliny na długi czas. Zapraszamy serdecznie, do wspólnego przeżywania tych emocji 16 maja na Torze Kielce. Szczegóły znajdziecie Państwo na Facebooku: DMP Driftingowe Mistrzostwa Polski

Michał Dyk

michal.dyk@sportowymagazyn.pl